W poniedziałek 25 marca 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole nauczycieli z Hiszpanii, Litwy, Estonii i Turcji dzięki programowi Erasmus+. Postanowiliśmy przywitać ich zgodnie z polskim zwyczajem częstując chlebem i solą. Zapoznaliśmy również naszych gości z wyglądem tradycyjnego krakowskiego stroju, który wzbudził w nich niemałe zainteresowanie. Spodobał im się tak bardzo, że nie mogli oprzeć się pokusie zrobienia sobie zdjęć z uczniami przebranymi w tradycyjne stroje.

Nasi goście mieli również przyjemność posłuchać krakowskiej pieśni w wykonaniu utalentowanych uczennic z naszej szkoły. Po przywitaniu i krótkim zwiedzaniu szkoły, goście mogli poczuć się jak uczniowie przez uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych. Wizyty w kilku losowo wybranych klasach pozwoliły im zapoznać się z sposobem nauczania i metodami stosowanymi przez naszych nauczycieli.

Po obserwacji uczniów podczas pracy, goście mieli również możliwość wykazać się na warsztatach tworzenia witraży prowadzonych przez panią Katarzynę Chmurę. Intensywny dzień pełen wrażeń i styczności z polską kulturą zakończyła kolacja, podczas której goście razem z nauczycielami mieli okazję porozmawiać ze sobą przy wspólnym stole i podzielić się wrażeniami z pierwszego dnia wizyty.

Fot. i opis pierwszego dnia: Norbert Dziwak, uczeń kl. 3 gimn.