28 marca 2019 roku już po raz siódmy w naszej szkole odbyła się Szkolna Sesja Historyczna pt. „Nie dajmy zginąć poległym” poświęcona żołnierzom antykomunistycznego podziemia. W sesji uczestniczyli nauczyciele z krajów partnerskich projektu Erasmus oraz przyjaciele szkoły.

Rozpoczęliśmy od wykładu dr Dariusza Gorajczyka z IPN w Krakowie, dzięki któremu uczniowie zdobyli nowe wiadomości na temat wydarzeń związanych z tym okresem. Następnie podczas przedstawienia przygotowanego przez klasę VI mieliśmy szansę doświadczyć losu żołnierzy ukrywających się w lasach, osamotnionych w swojej walce o wolną ojczyznę, prześladowanych przez komunistyczny rząd.

Uczniowie upamiętnili bohaterów warsztatami tematycznymi. Największym zainteresowaniem cieszył się warsztat muzyczny poprowadzony przez pana Michała Adamskiego i ucznia klasy VII Darka Ganiewskiego. Podczas warsztatów powstały plakaty, zakładki do książek, projekty podkoszulek i toreb. Chętni sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując test, krzyżówkę lub grając w grę planszową. Część uczniów razem z nauczycielami z Estonii, Litwy, Hiszpanii i Turcji uczestniczyła w warsztacie tworzenia komiksu historycznego.

Planowany przejazd rowerowy do Parku Jordana, ze względu na niesprzyjającą pogodę, został odwołany i odbędzie się w innym terminie. Sesja zakończyła się „ Leśnym poczęstunkiem”.