27 marca był trzecim dniem wizyty przedstawicieli z międzynarodowego programu Erasmus+ w naszej szkole. W ramach zapoznania uczestników projektu z historią i kulturą naszej dzielnicy Bronowice, goście odwiedzili Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”. Jest to zabytkowy dworek znajdujący się przy ul. Tetmajera 28 w Bronowicach Małych, w którym 20 listopada 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Wydarzenie to uwiecznił w swoim dramacie pt. "Wesele” Stanisław Wyspiański – patron naszej szkoły. Delegaci mieli okazję zobaczyć świetnie zachowany dworek oraz związane z nim eksponaty np. tradycyjny strój panny młodej Jadwigi Rydlowej. Po powrocie z muzeum odbyły się warsztaty przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły dotyczące zastosowania teorii inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera w pracy z uczniami.

Opis dnia: Norbert Dziwak, uczeń kl. 3 gimn.